PRZESTAWNY ODCIĄG TROCIN P-17Przeznaczenie

Przestawny odciąg trocin przeznaczony jest do usuwania odpadów drzewnych w postaci wiórów, trocin i pyłów powstających w czasie obróbki drewna na różnych obrabiarkach. Znajduje zastosowanie w niewielkich zakładach obróbki drewna.

Opis budowy i działania

Wentylator promieniowy napędzany silnikiem elektrycznym dołączony jest wylotem do kolektora dolotowego separatora rozdzielającego powietrze do poszczególnych worków. Odpady gromadzone są w polietylenowych lub tkaninowych workach podwieszanych pod separatorem. Powietrze wydalane jest przez tkaninę filtrów podwieszanych nad separatorem. Zespół ten zamontowany jest na wózku umożliwiającym przemieszczanie urządzenia. Obrabiarki do odciągu można łączyć wężami giętkimi.

W przypadku usytuowania odciągu w hali obróbki drewna bilans powietrza jest stały i nie wymaga jego uzupełniania (i ogrzewania zimą) co jest niezbędne w przypadku centralnej instalacji pneumatycznego transportu odpadów. Wyposażenie odciągu w wymienne kształtki wlotowe wentylatora pozwala na podłączenie obrabiarek stolarskich w ilości max. 2 ssaw jednocześnie.

 Dane techniczno-eksploatacyjne 
 wentylator - moc 1,5 KW
  - wydajność 1500 m3/h - 1800 m3/h
  - silnik elektryczny trójfazowy
  - spiętrzenie do 1800 Pa
  - obroty 2850/min
 filtr - średnica, fi 500 mm 
  - emisja pyłu 2 mg/m3
 kolektor wlotowy 2 x fi 100 mm
 worek na odpady średnica 500 mm 
  wysokość - 1050 mm
  objętość - 0,25 m3
 masa urządzenia ok. 77 kg